Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maškarní ples!!!

24. 2. 2008

Dětský maškarní ples ve Starojické Lhotě

V sobotu 16.února 2008 uspořádali Hasiči a Sportovní klub ve Starojické Lhotě tradiční maškarní ples pro děti. Sál místního pohostinství se začal plnit již dlouho před začátkem plesu a všichni přihlížející se nestačili divit, když během chvíle byl zaplněn nejen celý sál, ale i balkon. Všude se míhali malí čerti, vodníci, princezny, čarodějnice, rytíři, různá zvířátka a další roztodivné postavičky. Kolem se rozléhal výskot a všichni přítomní byli překvapení, kolik je ve Lhotě dětí. Náš vyhlášený ples si nikdo nechtěl nechat ujít a tak není divu, že přijeli i ti, kteří ve Lhotě nebydlí, ale jejichž rodiče ze Lhoty pocházejí a nedají na svou rodnou vesnici dopustit.

            Celý program uváděli dětem již dobře známí klauni Hopsem a Hoptam. Jako každý rok si pro ně připravili spoustu zajímavých soutěží. Klaunům pomáhali i Pat a Mat, diskžokej DJ Vousáč a za občerstvovacím pultem obsluhoval v plné výzbroji pan Hasič. Po celé odpoledne všichni zpívali, tancovali, soutěžili a dováděli. Do programu se samozřejmě museli zapojit i rodiče a i jim Klauni vymysleli pro pobavení dětí zajímavé soutěže. Zlatým hřebem však byla jako každý rok hlavní cena pro všechny masky – netradiční dort. Všichni netrpělivě čekali, co to letos bude. Po předloňské stonožce a loňském klaunovi letos Markéta Hegarová-Kalíšková upekla krásné Člověče, nezlob se a všechny děti si na něm na závěr pochutnaly.

Jak se zdá, podle stále rostoucí účasti na lhotském maškarním plese, tak dětí v naší vesnici stále přibývá. A to je dobře. Už se všichni těšíme na příští rok.

Večer ještě Sportovní klub uspořádal divadelní představení hry Járy Cimrmana Posel z Liptákova, které sehráli žáci 8.třídy ZŠ Starý Jičín. Hoši si své představení nastudovali úplně sami a podle ohlasů diváků se nemají vůbec za co stydět. Přejeme jim hodně dalších divadelních úspěchů!

Postupně přibudou i nějaké fotky z akce...