Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čí sú hody? NAŠE!!!

26. 8. 2007

Historicky 1. fotbalové utkání Lhotských paní a slečen

 

ObrazekObrazek

 

Hodová neděle ve Lhotě je ve znamení setkání rodin a odpoledne je již tradičně vyhrazeno fotbalovému zápasu svobodných vs. ženatí. Letos tomu mělo být také tak a do poslední chvíle to vypadalo, že proběhne vše podle zažité tradice. Během přestávky mezi poločasy, ale na hřiště nečekaně vpochodovala za obrovského aplaudování dosud nic netušících diváků fotbalová jedenáctka Lhotských vdaných žen, vedená čerstvě jmenovanou manažerkou družstva paní Evou Glogarovou. V čele průvodu nesly výmluvný transparent: „ My jsme ženy vdané, hr, a jdeme na ně!“ Na hřišti netrpělivě čekalo družstvo svobodných slečen, které se ihned začaly rozcvičovat, aby ukázaly svou sílu. Vdané dámy samozřejmě nezahálely a okamžitě  zahájily rozdělování podpůrného nápoje z přineseného „samovaru“. Své soupeřky se snažily zastrašit i hlasitým pokřikem: „ My jsme ženy bojovné, udoláme svobodné“. Přidaly i zaklínací ceremoniál s vařečkami, které jim sloužily jako obranná pomůcka i po celou dobu zápasu.

            Na hřišti se ihned po úvodním výkopu rozpoutal nelítostný boj o každý míč. S výkřiky „ Uvolněte prostor rodičce“ se snažily maminy dostat míč blíže k brance, ale nebylo jim to příliš platné, protože slečny jim nedaly nic zadarmo.

Přece jen ale měly vdané ladies navrch. S takovými oporami v brance jako byly Věrka Bubíková a Majka Pavlíková nemohl zápas dopadnout jinak než výhrou vdaných dam. Vítězný gól vstřelila Pavla Šustková, která nezapřela, že celé své dětství a mládí prožila vedle hřiště. Nyní své dlouholeté zkušenosti zúročila v pravý okamžik.

            Na závěr byla svobodným dívkám dána ještě šance, jak poopravit pro ně nepříznivý výsledek. Kopaly se penalty. Nejdříve se ale podařilo skórovat opět vdaným. Přesně mířenou střelou mezi nohy překonala Veroniku Pavlíkovou Radka Dubcová. Na závěr přece jen slečny snížily rozdíl na závěrečných 2:1. Penaltu proměnila Martina Kubešová, která se ale možná chtěla spíše ukázat pro příští sezónu jako atraktivní posila nově vybudovaného družstva vdaných. Příští rok už bude kopat na opačné straně hřiště.

            Divácká kulisa zápasu byla také skvělá a mnozí muži teprve teď zjistili, jaké sportovní talenty mají doma. Doufáme, že dámy v příštím roce svůj úspěch znovu zopakují. Nebo přijdou s dalším překvapením?   

VIDEO

Fotbal žen